Forum programistyczne

Języki programowania => Inne języki programowania => Wątek zaczęty przez: Yeti16 Grudzień 22, 2011, 11:55:26Tytuł: Delphi - problemy
Wiadomość wysłana przez: Yeti16 Grudzień 22, 2011, 11:55:26
Witam mam pewne problemy z napisaniem programu.

Otóż mam do napisania program RR detector, który będzie mi zwracał ruchome odwzorowania IP. Np jak naqpiszę mu google.pl to wyrzuci mi na ekran 6 IP'ków google. Do tego mam zrobić wykres oraz zapisać wyniki  (tj IP) do bazy za pomocą ADO. Procedurę z zapytaniami już mam, wszystko pięknie działa i pokazuje, ale... po tym zaczynają się schody i tutaj ukłon w waszą stronę.

1. Dane mają być wyświetlane w jakiejś tabeli (np stringgrid, bdgrid), po czym mają lądować do bazy. Wiem, że lepiej użyć DBGrida, bo on jest już przystosowany do współpracy z bazami danych, jednak nie mam zielonego pojęcia jak go użyć. Mam zrobić to w ten sposób, że każde nowe badanie będzie zapisywane w osobnej tabeli w Bazie. Ponadto jak ładować dane do dbgrida z pamięci? Jak zrobić, aby każde odpalenie programu i badanie IP było zapisywane w innej tabeli? Do tej pory robiłem wszystko na 1 tabeli i dbgrid na początku ładować jej zawartość. A tak mieć nie mogę.

2 Jak czyścić cache w delphi? Używając komendy konsolowej za każdym razem konfiguracją IPków jest inna, a w moim programie taka sama. Jak czyścić pamięć podręczną? Bo wydaje mi się, że w tym tkwi problem.

3. Znalazłem gotowy komponent wykresów, ale nie mam zielonego pojęcie jak z niego korzystać, klikałem chyba we wszystko co się da, bez rezultatu.


Jeśli ktokolwiek może pomóc choć w małej części będę dozgonnie wdzięczny :)