Forum programistyczne

Kategoria ogólna => Linki do stron => Wątek zaczęty przez: darkhog Październik 11, 2011, 18:07:31Tytuł: Centrum FreeBASIC - Strona dla polskich programistów FreeBASIC
Wiadomość wysłana przez: darkhog Październik 11, 2011, 18:07:31
W polskim internecie nie ma żadnych materiałów o tym języku po za artykułem na Wikipedii (i jego różnymi mirrorami na innych stronach). A szkoda, gdyż jest to naprawdę potężny język, szczególnie przy pisaniu gier i aplikacji graficznych. Jego wbudowana biblioteka FBGfx dostarcza wygodnych funkcji do obsługi grafiki 2D o wystarczającej wydajności do większości gier. W połączeniu z zewnętrzną biblioteką PNG_Load umożliwiającej ładowanie (oraz zapis) plików PNG o równie łatwej obsłudze oraz bibliotece FBSound (również zewnętrznej) stanowią dobrą alternatywę dla opasłych bibliotek jak SDL, które FreeBASIC również obsługuje poprzez wbudowane wrappery.

Do czego zmierzam?

Postanowiłem bowiem stworzyć stronę o tym języku gdzie jego programiści mogą się spotykać i dyskutować na temat programowania w FB. Wierzę, że dzięki wymianie doświadczeń programistów FB jakość naszego kodu może wzrosnąć.

Zaprasza! http://centrum.freebasic.net