Forum programistyczne
Sierpień 04, 2020, 15:37:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum programistyczne wystartowało. Potrzebujesz pomocy przy pisaniu programu, masz problem programistyczny?

Zapraszamy do rejestracji!!!
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  

  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Języki programowania / Inne języki programowania / Delphi - problemy : Grudzień 22, 2011, 11:55:26
Witam mam pewne problemy z napisaniem programu.

Otóż mam do napisania program RR detector, który będzie mi zwracał ruchome odwzorowania IP. Np jak naqpiszę mu google.pl to wyrzuci mi na ekran 6 IP'ków google. Do tego mam zrobić wykres oraz zapisać wyniki  (tj IP) do bazy za pomocą ADO. Procedurę z zapytaniami już mam, wszystko pięknie działa i pokazuje, ale... po tym zaczynają się schody i tutaj ukłon w waszą stronę.

1. Dane mają być wyświetlane w jakiejś tabeli (np stringgrid, bdgrid), po czym mają lądować do bazy. Wiem, że lepiej użyć DBGrida, bo on jest już przystosowany do współpracy z bazami danych, jednak nie mam zielonego pojęcia jak go użyć. Mam zrobić to w ten sposób, że każde nowe badanie będzie zapisywane w osobnej tabeli w Bazie. Ponadto jak ładować dane do dbgrida z pamięci? Jak zrobić, aby każde odpalenie programu i badanie IP było zapisywane w innej tabeli? Do tej pory robiłem wszystko na 1 tabeli i dbgrid na początku ładować jej zawartość. A tak mieć nie mogę.

2 Jak czyścić cache w delphi? Używając komendy konsolowej za każdym razem konfiguracją IPków jest inna, a w moim programie taka sama. Jak czyścić pamięć podręczną? Bo wydaje mi się, że w tym tkwi problem.

3. Znalazłem gotowy komponent wykresów, ale nie mam zielonego pojęcie jak z niego korzystać, klikałem chyba we wszystko co się da, bez rezultatu.


Jeśli ktokolwiek może pomóc choć w małej części będę dozgonnie wdzięczny Uśmiech
2  Języki programowania / Inne języki programowania / RR Detector - Delphi : Listopad 04, 2011, 12:02:20
Witam, potrzebuję Waszej pomocy. Jako że programowanie nie jest moją mocną stroną mam pewien problem z napisaniem pewnego programu.

Mianowicie... Dostałem temat RR Detector czyli "Wykrywanie ruchomych odwzorowań nazwa_hosta -> IP. ". Ma to być desktopowa aplikacja, napisana w języku delphi. Musi znajdować się 1 Edit box, w którym wpisuje się nazwę hosta oraz stringgrid w którym pokazywane będą wyniki. Oczywiście dobrze by było jakby w owym stringgridzie pokazane były wszystkie IP, a nie jedno. Ponadto musi być możliwość do zapisania wyników do bazy danych Access za pomocą standardu ADO (ale z tym sobie poradzę).

Tutaj pojawia się moje pytanie za pomocą tego programu uzyskać ruchome odwzorowania, jakiego komponentu użyć, może jakiejś specjalnej komendy?

Bardzo proszę o Waszą pomoc


Pozdrawiam, Yeti16
Strony: [1]


maszyny do mycia Lewi http://tomexprzewozy.pl
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!