Forum programistyczne
Lipiec 05, 2020, 18:23:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum programistyczne wystartowało. Potrzebujesz pomocy przy pisaniu programu, masz problem programistyczny?

Zapraszamy do rejestracji!!!
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  

  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Kategoria ogólna / Linki do stron / Centrum FreeBASIC - Strona dla polskich programistów FreeBASIC : Październik 11, 2011, 18:07:31
W polskim internecie nie ma żadnych materiałów o tym języku po za artykułem na Wikipedii (i jego różnymi mirrorami na innych stronach). A szkoda, gdyż jest to naprawdę potężny język, szczególnie przy pisaniu gier i aplikacji graficznych. Jego wbudowana biblioteka FBGfx dostarcza wygodnych funkcji do obsługi grafiki 2D o wystarczającej wydajności do większości gier. W połączeniu z zewnętrzną biblioteką PNG_Load umożliwiającej ładowanie (oraz zapis) plików PNG o równie łatwej obsłudze oraz bibliotece FBSound (również zewnętrznej) stanowią dobrą alternatywę dla opasłych bibliotek jak SDL, które FreeBASIC również obsługuje poprzez wbudowane wrappery.

Do czego zmierzam?

Postanowiłem bowiem stworzyć stronę o tym języku gdzie jego programiści mogą się spotykać i dyskutować na temat programowania w FB. Wierzę, że dzięki wymianie doświadczeń programistów FB jakość naszego kodu może wzrosnąć.

Zaprasza! http://centrum.freebasic.net
Strony: [1]


http://malowanie-poznań.pl http://www.lewi-polska.pl/ Spis szpitali
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!