Forum programistyczne
Kwiecień 19, 2024, 15:44:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum programistyczne wystartowało. Potrzebujesz pomocy przy pisaniu programu, masz problem programistyczny?

Zapraszamy do rejestracji!!!
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  

  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 [3] 4
31  Kategoria ogólna / Informatyka ogólnie / Odp: Konkursy programistyczne? : Luty 12, 2008, 19:06:44
Ja jeszcze jak byłem w technikum brałem udział w różnych olimpiadach i konkursach, głównie brałem udział w olimpiadzie informatycznej dla szkół średnich, udało mi się tam dostać do 2 etapu niestety tam odpadłem (ale zabawa byłą przednia ). Zapoznałem chłopaków z Opola i balowaliśmy przez 2 dni, a rano trzeba było wstać na sesję  5 godziną. Chyba nie muszę pisać że było ciężko .  Po za  tym zdobyłem jakieś 3 miejsce  w wojewódzkim konkursie na najlepszy program komputerowy itp... Przyznam szczerze, że na studiach nie miałem jakoś motywacji, aby brać  w czymś udział. A po studiach niestety trzeba pracować i nie ma za bardzo czasu na nic takiego...
32  Kategoria ogólna / Informatyka ogólnie / Odp: Ajax : Luty 12, 2008, 18:57:06
Szczerze mówiąc web 2.0 bardziej mi sie kojarzy z chwytem marketingowym. Jeżeli chodzi o samego Ajaxa to tam chyba nie ma za wiele do nauki taki sobie protokół Xml-owy. W google na pewno znajdziesz wiele materiałów. Co do obsługi różnie z tym bywa wiele osób ma zablokowane różne funkcje i skrypty. Ja osobiście korzystam z ajaxa, ale  staram sie nie opierać głównej funkcjonalności serwisów na tej technologii.
33  Języki programowania / Assembler / Odp: Asemblery - czy jest sens sie uczyć? : Luty 12, 2008, 18:51:32
Sens jakiś jest zawsze, są rzeczy które można  tylko wykonać na tak niskim poziomie. Jeżeli chodzi o przydatność na co dzień to raczej w tej chili nie ma takiego sensu. Ja osobiście zajmuje sie zawodowo programowaniem miałem może z 5 zleceń w ostatnich 2 latach dot. asemblera. W tym z tego co pamiętam 2 były to aplikacje pod Windows.
34  Sprawy techniczne / Informację / Chwilowe problemy : Luty 08, 2008, 15:01:16
Trwały prace administracyjne dlatego mógł być problem z zalogowaniem się na forum.
Za utrudnienia przepraszamy.

Administrator
35  Kategoria ogólna / Informatyka ogólnie / Odp: Tao Programowania : Luty 07, 2008, 23:05:32
heh pamiętam jak z syntalka tego słuchałem . Fajny tekst...
36  Języki programowania / Inne języki programowania / Odp: Od kiedy programujecie? : Luty 07, 2008, 14:20:35
hmm... Ja zacząłem w 2 klasie technikum w pascalu, po ok roku był C++ i właściwie do końca technikum głównie w C++ pisałem, w chyba 4 klasie technikum ostro uczyłem się php, żeby móc pracować w jednej firmie. Na studiach oczywiście pisałem chyba we wszystkim czym się da . Głównie starałem się wybierać o ile można było C++, było dużo Javy, sporo było języka ADA95, projekty własne w PHP, na architekturach komputerów oczywiście nie mogło zabraknąć assemblera pod x86 oraz pod SPARC. No i chyba jeszcze sporo było Matlaba. Po za tym to po trochu wszystkiego było.... Obecnie głównie C++, PHP, Matlab i pochodne..... Jak sie zna jak funkcjonują języki programowania można się przesiąść bez problemu na większość z nich.
37  Języki programowania / Języki skryptowe / Odp: BASH - oficjalny język UNIXowców? : Luty 07, 2008, 14:08:09
Ja pisałem parę projektów w bashu na studiach, od prostych programików po projekt graficzny (w trybie znakowym) zarządzania panelem administracyjnym. Język wspominam dobrze chociaż na co dzień nie korzystam z niego. Aha jeszcze mi sie przypomniał projekt "automatycznej sekretarki" do zarządzania emailami, taki autoresponder kiedy jesteśmy na wakacjach itp.
38  Języki programowania / C/C++ / Odp: Odwieczny spór - "Symfonia" czy "Thinking in C++" : Luty 07, 2008, 14:05:15
Nie miałem do czynienia z tymi książkami osobiście jednak słyszałem, że symfonia jest niezła, o tej drugiej nic nie słyszałem. Ja osobiście miałem jedną książkę od Ansi C, nie pamiętam tytułu oraz książkę związaną z Visual Studio C++. Większość materiałów brałem z dokumentacji, albo z własnych prób. Obecnie myślę ze niezłym źródłem jest internet.
39  Kategoria ogólna / Algorytmika / Odp: Ksiązki do algorytmiki : Luty 06, 2008, 21:15:46
Ja z tego co pamiętam zaczynałem od jakiejś cienkiej książki gdzie kody były w pascalu, ale nie pamiętam co to była za książka bo była pożyczona. Potem zakupiłem "Algorytmy w C++" Roberta Sedgewicka, bardzo mi przypadła do gustu ta książka dosyć fajnie opisane algorytmy. Książka ta posiada wiele kodów w w C++ obiektowym naprawdę jest fajna, bardzo miło ją wspominam. Kolejnymi były "Algorytmy+struktury danych = programy" z klasyki informatyki, całkiem fajna jednak dużo do niej nie zaglądałem. No i oczywiście nie mogło zabraknąć "Wprowadzenie do algorytmów" Cormena tą książka można oczywiście kogoś zabić jak się dobrze rzuci jest spora . Książka ta fajnie opisuje algorytmy w psełdo-kodzie, do każdego algorytmu oczywiscie dowody matematyczne, obliczenie złożoności itp.

Jeśli chodzi o wyciąganie korzyści z tych książek zdecydowanie najwięcej korzystałem z Sedgewicka, dlatego że kody były w moim ulubionym języku, po za tym akurat trafiłem na nią kiedy najbardziej potrzebowałem tej wiedzy czyli przed olimpiadami itp.. oczywiście nie jest tak bardzo rozbudowana jak w przypadku Cormena, ale co nie co można sie z niej nauczyć.  Aha swoją drogą to pamiętam, że 7 lat temu kiedy startowałem w olimpiadach to jakoś Cormen był dla mnie za ciężki i dlatego wolałem Sedgewicka, a z tego co pamiętam organizatorzy olimpiady ogólnopolskiej polecali Cormena.

40  Kategoria ogólna / Programy, projekty / Komunikator dla sieci lokalnej : Luty 02, 2008, 16:26:36
LanTalk to komunikator do sieci lokalnej, który spłodziłem jeszcze w technikum. Komunikator posiada wiele opcji, od zmiany skórek, po przypisywanie dźwięków do poszczególnych zdarzeń, umożliwia zarówno prowadzenie rozmowy ogólnej jak i rozmów prywatnych z userami w sieci. W przypadku wiekszej ilości interfejsów sieciowych można wybrać pod, którym ma sie łączyć. Projekt oddzielnie kompilowany pod win98 i winXP ze względu na pewne różnice dotyczące GUI.

41  Kategoria ogólna / Programy, projekty / Gra krążki w DirectDraw : Luty 02, 2008, 16:20:10
Ta gra była napisana przeze mnie  m.in. na zaliczenie o ile się nie mylę na 2 roku inżynierii oprogramowania. Wzorowałem się na bardzo znanej linuxowej grze jak i windowsowej Reversi.
42  Kategoria ogólna / Programy, projekty / Gra karciana makao : Luty 02, 2008, 16:14:22
Dawno napisałem tą gierkę pod Visual Studio zdaje się ze wersja 6.0. W sumie dawno to było, ale chyba jeszcze na studiach. Gierka okienkowa gramy w makao zasady standardowe, w opcjach można ustawić niektóre elementy. Gra jest w wersji instalacyjnej przygotowanej za pomocą winrara. Funkcjonalność podobna do gier pasjanso-podobnych, czyli wybieramy karty klikając na nie. W razie pytań można pisać.
43  Kategoria ogólna / Programy, projekty / Sterownik rozmyty : Luty 02, 2008, 15:57:27
Nie jest to może jakiś projekt, który się rozwija ale ciekawy, wiec daje linka do innego tematu gdzie umieściłem sterownik rozmyty. Sterownik ten steruje kropkami w symulatorze wyprzedzania pojazdu.


http://turing.pl/systemy-ekspertowe-eksperckie/sterownik-rozmyty-t5.0.html
44  Sprawy techniczne / Uwagi i problemy / Odp: Propozycje działów : Styczeń 31, 2008, 21:25:36
Witam,


- dział algorytmika dodany
- pozostałe języki też
- języki skryptowe dodane
- informatyka ogólnie dodana
- kwestie matematyczne można w dziale algorytmika poruszać na razie

Pozdrawiam 
45  Sztuczna inteligencja / Systemy ekspertowe (eksperckie) / Sterownik rozmyty : Styczeń 31, 2008, 14:58:20
Chciał bym zaprezentować przykładowy system, z symulatorem wyprzedzania. Program symuluje wyprzedzanie pojazdu B przez pojazd A w sytuacji kiedy na przeciwległym pasie ruchu jedzie pojazd C. Symulator bada na bieżąco prędkości wszystkich pojazdów i przyspieszenia itp... Reguły dla systemu opierają się na zbiorach rozmytych, a same reguły dla systemu są tworzone przy użyciu zdefiniowanych liczb rozmytych. Reguły tworzy się przy użyciu XML-a, o ile dobrze pamiętam aktualnie samochodem A steruje ok. 20 reguł.

Po uruchomieniu programu, aby system decydował o przyspieszaniu i zmianie pasa pojazdu A należy wczytać ustawienia z pliku ustawienia.xml oraz reguły z pliku reguly.xml.
Strony: 1 2 [3] 4


https://aktinet.pl/czym-roznia-sie-gatunki-zagrozone-od-zagrozonych/ https://aktinet.pl/czy-mozna-sadzic-cebulki-paproci-lisiej/ https://dania-polska.pl
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!